Długa Luka

Długa Luka Biebrzański Park Narodowy

Biebrzański Park Narodowy - Długa Luka

Specyfika miejsca – 400-metrowa kładka pomiędzy bagnami. Ścieżka jest szczególnie popularna przez swoją dostępność oraz częste występowanie łosi, które upodobały sobie ten rejon skubiąc trawkę. Na końcu kładki znajduje się platforma widokowa z której możemy oglądać florę i faunę otaczających torfowisk. Z kładki widać także wcześniej opisaną wieżę widokową Bagna Ławki. Oprócz łosi możemy tutaj spotkać też gronostaje, lisy, wilki, jenoty, żurawie i mnóstwo innego ptactwa. Jest to ogromny otwarty obszar Biebrzańskiego Parku Narodowego i właśnie dzięki tej wielkiej przestrzeni przepięknie wyglądają tutaj wschody oraz zachody słońca. Krótko mówiąc jest to miejsce, którego po prostu nie można ominąć odwiedzając Biebrzański Park Narodowy. Sam dojazd tutaj jest banalnie łatwy. Jadąc carską drogą, wystarczy zatrzymać się na poboczu i jesteśmy na miejscu.

Najważniejsze informacje:

  • Czas zwiedzania: od 15min do 1h.
  • Dojazd: carską drogą – samochodem/rowerem.
  • Bilety: 8zł bilet normalny, 4 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 5 za darmo. Bilety do kupienia online lub w różnych punktach stacjonarnych, które podaje Biebrzański Park Narodowy.
  • Godziny zwiedzania: tym razem również polecam wybrać się z rana, kiedy to zwierzęta czują się najbezpieczniej i wychodzą na śniadanie.
Ładowanie